Bufet - když nemůžeme jinak

Bufet, pár tipů ke zkvalitnění kuchyně

..aneb opatrný začátek cesty ke zdraví

Ne každý bude mít to štěstí a přetransformuje se  na  život beze srágor (použil bych jiný výraz) snadno jako já. Dotáhl jsem to životním stylem až za samý okraj života. To co jsem v několika měsících prožil by tutově předělalo každého. Přestat pít, kouřit, cpát se jen překořeněným a smaženým levným tlustým masem byl pro mě absolutně nemyslitelný úkol. Samozřejmě mě ani ve snu nenapadlo, že to bude někdy potřeba.

 Ze statistik chování a  vyhledávání na webu vím, že každého to táhne k masu. Napadlo mě tedy zkusit vyrobit některé "speciality" alespoň trošku jinak - když už to jinak nejde. Školkové děti naučené na maso mi za to ruce utrhají:-).

Myslím, že navíc není potřeba se mučit dietami - doslova se trápit - pokud vás ještě direktivně (čti: bolestí) tělo nedonutí. Je normální se najíst a dát tělu potřebné látky a k tomu si musíme dopřát i uspokojivé, blahodárné pocity. Ty jsou neméně důležité oproti fyzické výživě.

 Není potřeba dnes ještě polemizovat o tom, zda psychikou ovlivníme fyzický stav těla. Zhubnout, tedy zlepšit kvalitu života, uzdravit orgány, dožít se vysokého věku, v padesáti vypadat na třicet a umřít mladý ve stovce, se dá.

Začít se dá i pomalu - nenápadně vyloučit z jídla chemikálie, změnit kvalitu přijímaného tuku, zmenšovat množství rafinovaného cukru atd. Zkuste pochopit, že televize není dávno váš kamarád a neříká vám pravdu. I když i muži mají své dny, nepotřebujete  večírky na balkóně s dvěma promilemi pod kůží. Začněte ignorací reklamy - jen přepněte program, vypněte zvuk. Staňte se tajně ignoranty televize. Jste sice dospělí, ale mozek se dá vymývat pořád. Nemusíte hned oznámit v zaměstnání, že končíte s obědy s přáteli a vypínat rádio navzdory všem a vypadat jako někdo, kdo včera propadnul sektě a jí zrní. Chápu dokonce lidi, kteří "musí" vypadat pořád cool, vědět o všem, co píše iDNES. Velká část lidí to dělá.

No, měla to být stránka s méně mastnými hranolkami, tak zkusme pokračovat.Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.