Zubní pasta ANO, nebo NE?

Používání zubních past

Když se zamyslíte, jak to dělali lidé v historii, je podivné si představit, že neměli zubní pastu. Jak to tedy dělali? Že by si zuby nečistili?
Jedna z variant, neřekl bych zdravého, ale spíš účinného čištění zubů je čištění mořskou solí. Kdysi jsem na to narazil na dovolené u moře, kdy si Terezka, při koupání proplachovala ústa mořskou vodou. Že prý to někde četla. Používám hrubozrnnou mořskou sůl v kombinaci s kvalitnější zubní pastou bez škodlivin - pro vybělení zubů.. Jde o to, že ve skutečnosti potřebujeme ústní dutinu mechnicky vyčistit a do jisté míry vydesinfikovat. K tomu účelu poslouží jakýkoli kartáček a mořská sůl. Můžete narazit už i na přírodní, bylinné oleje, a pasty k čištění zubů bez škodlivin, které to potvrzují. Princip je vždy takový, že (oleje i sůl) neobsahují látky, které jsou v zubních pastách a nedesinfikují přespříliš. Běžné zubní pasty zabijí zjednodušeně i to, co nemají. Nemá cenu se tady rozepisovat, jaké organismy přesně zabijí, ale způsobuje to právě zahnívání a nepříjemné páchnutí z úst po ránu, kvůli kterému si večer ty zuby snažíme čistit. Takže opět koloběh, jehož výsledkem je pouze zkažený chrup a pravidelný odtok peněz pro Vás. Vyzkoušejte sůl, nebo pasty bez fluoru a týden to zkuste. Zjistíte, že na tom něco je a nebudete se vracet k levným pastám, uvidíte. Rozhodně zmizí ranní páchnoucí dech. Pokud se jenom sníží, stále s páchnoucím dechem máte problém, není to už věc pouze nevyčištěné ústní dutiny. Je to známka nesprávného jídla a jeho trávení.
  Pokud pijete kávu a čaj, tak doporučuji nákladnější zubní pasty a oleje, které se postarají i o vybělení zubů - to jediné rozpustit mořská sůl neumí.

Bělení zubů bych nechal, spíš na moderní bělící pasty, na nepití kávy, nekouření atd.. Už po čtyřech měsících nepití kafe a nekouření, jsem se vrátil z nemocnic a první, čeho si všichni všímali, byly bílé zuby.
Sám mám vyzkoušenou až neuvěřitelně bělící zubní pastu (stačí jednou za tři dny použít). Jestli chcete mít úsměv jako Tom Cruise, vyzkoušejte jí - zuby ser po jednom čištění lesknou.

  Koupit zdravou zubní pastu, která umí vyčistit zuby


 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.