Řešení následných křečí atrofovaných svalů po delší hospitalizaci

Po zhruba třech měsících nehybného ležení v příšerném zdravotním stavu, nevyjímaje 3 týdny v umělém spánku mi atrofovaly svaly tak, že jsem se musel znovu učit všechny pohyby od začátku. Návrat svalů do původního stavu (jestli se ho vůbec mohu dočkat) bude trvat velmi dlouho a provází ho extra nepříjemné  křeče. Svaly sice dorostou poměrně rychle do obvyklého objemu, ale nikoliv do původní výkonnosti. Můžete cvičit horem dolem, vypadáte jako sportovec, uzvednete a unesete všechno, co se nosí... Nesmíte s tím ale chodit, dlouhodoběji se přepínat. Křeče jsou spojené nejen přímo s únavou a výkonností svalů, ale i s celkovým vyčerpáním, které se nějak "vráží" do orgánů a ty si stěžují právě tou křečí.
Nevím, do jaké míry se křeče objevují u lidí s menším poleženíčkem v nemocnici, každopádně pro mě je po 5ti letém boji s křečí z namožení velkou úlevou jednoduchý objev.
V nemocnici mi byly předepsány léky s barbituráty, které jsem naštěstí nezačal polykat, mám je na výastavce v lednici jako unikát slinivkáře. Se zničenými játry, slinivkou, ledvinami:-) ..No, pojďme ke zjištěním.


1. Prevence křečí pomocí bylinného čaje. Univerzální čaj na trávení má v popisu funkcí i působení proti křečím. Vzhledem k této kombinaci slinivkář může ocenit dvakrát jeho účinek


Univerzální čaj koupit nyní


2.
Rychlé zastavení křeče (i předcházení) pomocí bylinné náplasti Jian Kag (i Wutong). Čínská tradiční medicína spojená s nejmodernějšími poznatky má opravdu neskutečně účinné řešení. Transdelmální cestou přes kůži trvá zastavení rozjeté křeče řádově desítky vteřin! Ne vždy ale máte někoho, kdo vám už během křeče nalepí kousek na koleno. Jian Kang - zelené náplasti křeč lépe zastavují, žluté náplasti Wutong si lepím preventivně před prací svalu. Náplastí je v balíčku 5 ks a stačí čtvrtka z jedné - rovnou si je stříhám. Levné a přírodní řešení, ale musíte je mít po ruce.
 

Koupit náplasti nyní

3. Po namáhavé činnosti, když už křeč začíná, se dá v nouzi použít stejně jako náplast hřejivý gel Orthophyt. Zachránil mě při extrému, kdž jsem se rozhodl vyjít na Sněžku z Pece pod Sněžkou (výlet doporučuji všem). Cestou dolů mě braly křeče už v lanovce do celého trupu včetně nohou, tak jsem je ustál, dopotácel se na záchod a tam se celý namazal Orthophytem - zvládl jsem návrat domů 3hod. v autobuse.. Rovnou do koupele.
Velká výhoda Orthophytu je, že namazat si ho můžete kdykoliv, oproti náplastem - tam je v případě chlupatého těla drobný problém se sundaváním náplasti a navíc náplasti by se neměly lepit víckrát po sobě na stejné místo. Já to dělám, ale po pár dnech už je kůže pod náplastí opravdu unavená - chce to náplast posouvat.Koupit nyní

4. Když musíte jít sekat trávu a víte, že to odnesete. V případě, kdy jste rozhodnutí jít vykonat dlohou únavnou činnost - například sekat větší zahradu, a chcete jí celou dorazit,
se vyplatí mít doma tekutou náplast. Je opravdu EXTRA pálivá - ale nezahřívá svaly hned po namazání, nýbrž při pohybu. Namazaná místa skutečně hoří, čím víc tekuté masti použijete - je řidká, pozor na oči.
Výhodou Tekuté náplasti je, že rozpoutá takové pálení, že namazané koleno bude služit a neucítíte nic, kromě tepla:-). Účel světí prostředky. Využívám i na únavové bolesti kloubů. Atrofují a následně trpí i klouby.

Koupit Extra hřejivou mast nyní
 

5. Úleva namoženým svalům  a od stresu po celodenní práci. Dokonalé úlevy mozku a zklidnění namožených svalů končetin dosáhnete pomocí soli z Mrtvého moře ve speciální teplé koupeli. Potřebujete (na vanu) čtvrt kila soli půl pytlíku (15g) jedlé sody, horkou vodu. Soda v koupeli zvyšuje účinky soli z Mrtvého moře. Vydržte 20-30 minut. Na konci koupele můžete přidat kapku oleje do vody pro zvláčnění kůže.
Vřele doporučuji si k vaně vzít hrnek uvařeného čaje na proti Nespavosti - podle mě je toto dokonale úlevná koupel. Moje zkušenost -  čaj je sedativní.Koupit sůl z mrtvého moře (3kg se sodou zdarma)
 
 
6. Zastavení křečí, když nemáte po ruce výše uvedené.
Právě se nacházím v období, kdy mi "problikává" křeč skoro každý den hned jak se probudím a do večera se stav zhoršuje, i když nic extra fyzicky nedělám. Nezkouším tohle opatření dlouho, ale zdá se, že bude fungovat vždycky. Jakmile vám začíná  nenápadně "ťukat" křeč na sval, ale ještě vás neparalyzuje, zatněte svaly. Když  jde o nohy, zatněte kompletně celé nohy, stehna i lýtka, na několik vteřin a povolte. Sval se asi prokrví a je po křeči. Zázračně jednoduché, ale trvalo mi to 5 let, než jsem na to přišel. Nikdo mi to dřív neporadil.
Nevýhoda triku je, že nemá delší účinky a musíte ho po pár minutách opakovat, takže na veřejnosti vypadáte divně a při práci vás to minimálně zdržuje.

Můžete s křečí vždycky něco dělat a to je velmi dobrá zpráva.
Neberte zbytečně farmaceutická sedativa.

 
 
Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.