Jak pomáhat orgánům nabrat ztracenou sílu pomocí půstu

Proč a jak často držet půst? Půst je odepření si jídla na delší dobu, pití čisté vody. Znám víc lidí, kteří půst různě upravují a drží ho po svém. (pijí ovocné, nebo zeleninové šťávy, jedí pouze rýži natural, chlorelu, ..různé) Podstata půstu je ve "vypnutí" trávení do kterého jde většina energie získané přijmem živin.
 Posouváním půstu dále (postupně více dní) nakonec dosáhnete zastavení orgánů, ketré se mohou v tu chvíli začít věnovat i něčemu jinému, než je trávení nestravitelného. Normálně podobný proces probíhá v noci, ale to musíte přestat s jídlem v 18 hodin a ne dávát při práci do dvou do rána ještě kafe a nějaký pomlsek. Opakuji, že se nechci nikoho dotknout, mluvím z vlastní zkušenosti.
 Tato noční, přirozená detoxikace orgánů je takovým životním stylem znesnadněná, časem zcela znemožněná. Potom se toxiny, nežádoucí a škodlivé látky přestanou pravidelně vyplavovat z těla a začnou se hromadit kde se dá. Jak co, nejvíce odpadů, pokud jde o potraviny, končí ve stěnách tlustého střeva. Tlusté střevo určuje zásadně míru Vaší celkové odolnosti (imunity) a tedy schopnosti bránit se (např. infekčním chorobám). Půst není ale jenom o vyčištění tlustého střeva (ikdyž nejděsivější usazeniny vychází právě z něj), pomůže detoxikovat i plíce, játra, atd.

Držení půstu je bezpečné, pokud ho držíte pravidelně, nejprve maximálně 1 den v týdnu.
Detoxikace musí být pozvolná, jinak hrozí i otrava těmi toxiny, co se začnou vyplavovat.
 Nedovolím si zde uvádět návody jak přesně postupovat při navyšování počtu dní, nebo startování organismu nějakým speciálním jídlem.
Píši pouze o principu půstu a mocné detoxikační síle orgánů v každém z nás.
 Rozhodně doporučuji vyzkoušet si půst všem. Poznáte i další stránky hladovění. Jeden z dokonalých následků půstu je skvělá koncentrace. Při půstu zažijete úplně jiný stav myšlení.
 Od nepaměti lidé úmyslně drželi půst. Obvykle z jara, kdy se detoxikaci a očistě vyplácí věnovat dvojnásob.
 
Nakupujte přípravky podle zdravotních potíží

pozn. Půst není drahý.

 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.