Vyhněte se všemu zlému

Dcera má cukrovku od 11 let. Syna odvezli poprvé se zánětem slinivky ve 14. Mladý muž zemřel uprostřed fotbalového utkání, a takový sportovec to byl! Naše babička tu bude snad do 100. Připadají vám ty věty známé, zároveň jakoby nelogické? Když se zamyslíte, nakonec logiku najdete, ale nikomu se dnes nehodí člověk, který přemýšlí. Stačí, abyste trochu víc konzumovali, váš sociální status roste, o to tady přece jde, ne?


Jako by nestačilo, že máme otrávený kompletní ekosystém, v moři jedy, ve vzduchu jedy, ve třicetimetrové hloubce je továrnami kontaminovaná voda ( i 40 km vzdálenými) a naše organismy musí všechno vyloučit, nebo když už to nejde, někam "bezbečně" odkládat. Místo kopřivového čaje navíc potřebujeme drahé léky, se spoustou bonusů skrytých uvnitř, místo hodinky v kuchyni s přípravou řízků, raději saháme do mrazáku pro předem připravenou, hluboce zamraženou potravinu, která sice chutná jako cosi neznámého, ale zvyknout se dá na všechno. Jak jednou pravila dívenka v komedii pana Hřebejka a Jarchovského: "Zvykneš si, zajedeš se.." Problém je, že si asi neumíme představit, jak moc toho nepořádku už v sobě můžeme nosit, lidská těla prý už nechtějí ani moc hořet při kremacích.
 Podobných článků přibývá, protože přibývá lidí jako já, co si sami intenzivně tělo dohnali ke kolapsu, nebo si způsobili jiná traumata. Já jsem za to rád, že mi to netrvalo celý "život", přijít na ony zádrhele. Nejsem zvyklý kopírovat trendy, přepisovat napsané, příčí se mi to, raději se hrabu v zahradě s kocourem u nohy. Ale když občas nespím, přemýšlím a to celkové sebrané množství dat, neustále rostoucí, obraz jasnější, mi nedají a chci na všechno zase, jenom jednou a krátce (:-)) upozornit. Někdy mi ta oscilace způsobuje migrény a zvarcení. A to se vědomě vyhýbám jistému silnému toku zbytečných dat.

Jezte, pijte, dýchejte, prosím vás, co nejčistší a nejpřirozenější instance. Hezká pomůcka je : Jezte jenom to co vyrostlo, nebo mělo matku.
Všechny nemoci a obtíže jsou jenom, (nebo mohou být) dočasné stavy, které lze řešit změnou, stačí už i ta uvedená výše.
Jsou samozřejmě jistá individuální zdravotní omezení, která si neseme od narození, ale tyto předpoklady (dispozice) často zbytečně můžeme probudit skřížením s konzumací jedů a nezdravým životním postojem.
Pouvažujte, jestli takzvaná (tisíce let stará) aletrnativní medicína by nemohla třeba aspoň těmi bylinami nějak přispět k řešení vaší potíže.
Nechávejte na sebe co nejvíc působit energie přírody, jezděte do hor, do lesů, k mořím (dá se sypat i sůl do vany), čtěte papírové knihy, buďte fyzicky v kontaktu se vými blízkými, trochu pokrytecky přidávám i : sportujte :-).
Nebojte se dělat pro sebe i blízké nepohodlná a nepříjmná rozhodnutí, odpojte se od negativních lidí, kteří prostě jsou, bolí vás z nich hlava, necítíte se v jejich blízkosti dobře.
Vyhýbejte se (co to jde) působení vlnění, elektromagnetických polí, hlavně bezdrátové technologii. Nemyslím tím odstěhujte se na Pluto, ale nenoste telfony v !podprsenkách!, nebydlete v posledních patrech výškových budov s anténami, nabídněte dětem lepší zábavu, než Wi-fi free v koutku. Počítače nutné k životu připojte přes stíněné kabely.
Dobře si vybírejte, koho nebo co poslouháte pravidelně. Mohlo by se stát, že vám budou opakovaně lhát. Vezměte selský rozum do hrsti. Ve všech z nás je více nebo méně potlačená přirozená vlastnost Intuice - ta jediná vám totiž pomůže v těžkých dobách.

Vím, že mnoho lidí, už toto a mnohem víc dělá, prospěje to nám všem, všem díky. Věřím, že planeta ustojí i to, co teď přichází.


Potraviny, byliny, atd. bez chemie nakupujte nyní s doživotní slevou u Slinivkáře
Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.