Pečivo - jaké a jak moc

 

Pečivo – bílý chléb a bílé rohlíky. Bývali mým denním chlebem v kombinaci s uzeninami a sýry.

Chléb a ostatní, sladké i slané pečivo je třeba tříbit. Vzhledem ke slinivce jsem nejprve přestal jíst jenom čerstvé pečivo vyrobené z kvasnic (většina na trhu). Pokud chcete být zdraví, omezte veškeré pečivo na minimum. Jedna z nevýhod je zbytečné kvašení v traktu. Na pečivo existuje mnoho názorů a úhlů pohledu.  Důležité je s čím se kombinuje a co obsahuje.

Pečená bílá (hladká pšeničná) mouka škodí. Pečená a smíchaná s tuky škodí. Pečená, bílá, oslazená, smíchaná s živočišnými tuky a chemikáliemi škodí. Kvasnice škodí..Kupované pečivo se hned zkazí..

Když už pečivo, tak kváskové, skutečně celozrnné, bez zbytečných tuků a cukrů, ideálně málo-lepkové, nebo bezlepkové. Já si dělám celozrnný kváskový chléb, celozrnné žitné, nebo ječné placky a další, podobné pokusy doma v troubě.
 

Nakupovat nyní se slevou 5%

 

Pečivo by mělo sloužit spíš na cesty, nebo tam, kde si nemůžete obstarat kvalitní pokrm. (Jel jsem s žitnými plackami na svatbu bratrance a ještě mi je ujídali )

Kupované pečivo jím, ale čím méně, tím lépe. Ono si zvyknete rychle na domácí pečené dobroty. Pokud mě přepadne touha na bílý rohlík, dám si tu práci a upeču cokoli z kvásku a bílé mouky – uspokojí mě to, jako když si milovník sladkostí udělá radost celým dortem.  Případná návštěva, zvyklá na kupované, omdlívá rozkoší. Považuji tak domácí, kváskové pečivo spíš za zdravější neřest. Jiných závislostí jsem se zbavil, ale u pečiva stále hledám berličky.

 

Nakupujte celozrnné mouky

Kváskové pečivo /více viz. Kváskové pečení/


kváskový pšenično žitný chléb


žitno ječný kváskový chléb


rozkrojený kváskový chléb


kváskové rohlíky


Nakupujte celozrnné mouky
 Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.