Jak si pomoci od rýmy přírodní cestou, seznam prostředků proti rýmě

Rýma je následek zánětu (zjednodušeně), kterého se tělo potřebuje zbavit a naši předci věděli jak na to.


Základním kamenem léčení ověřeným stovkami generací jsou vybrané byliny, potraviny a přírodniny. Ideální je proto spojit nejmodernější poznatky současné medicíny s tradičními léčebnými prostředky.

Tentokrát přeskočíme základ - že zdravý organismus, s funkčním a nepřetíženým imunitním systémem nenapadne poletující nepřítel z (viry, parazité,..) a je tedy potřeba začít u potravin a čisté vody..

Mám dvě děti a štěstí, že o ně mohu pečovat v době nemoci, budu se držet vyzkoušených a funkčních návodů, které samozřejmě "testuji" i na zákaznících jejichž zpětná vazba je k nezaplacení.

Bylinné čaje -  Jedním z hlavních parametrů bylinných směsí je jejich čistota, správná kombinace a v neposlední řadě pitelnost - zvlášť důležté pro děti. Při nachlazení, chřipce a rýmách nedám dopustit na čaj z květu lípy, nebo Měsíčku Lékařského. Bylinné směsi nejvyšší možné kvality ale většinou nekoupíte naporcované do úhledných sáčků ale budou ručně nasbírané, na slunci sušené, ručně drcené a s láskou namíchané. Bylináře, jehož práce je posláním jsem našel a vtipně levné čaje z jeho rukou mohu dokonce prodávat. Na chřipku a rýmu je vzkoušený, jako doplněk léčby (samozřejmě) pít Průduškový čaj - který je názvem logicky vhodný při kašli, ale výborný je při každém nachlazení, jako prevece. Směs je velmi chutná, s medem je pro děti dokonalý - budou vám ho pít jako pochoutku.
Od stejného bylináře máme ještě:

Slinivka jenom muži - ve spolupráci se slinivkar.cz

Slinivka jenom ženy - ve spolupráci se slinivkar.cz

Čistící čaj univerzální na slinivku - zažívání a celkové čištěni organismu

Bylinný čaj na podporu hubnutí - bylinnou směs na hubnutí

Antioxidační směs - na regeneraci orgánů a posílení organismu - imunitu

Gynekologická směs pro ženy a dívky - gynekologicképotíže, akné


bylinná směs Průduškový čaj pro malé i velkéČínské bylinné náplasti - Jako akutní pomoc na rýmu používáme doma známé čínské náplasti Wutong a Jian Kang. Wutong je spíš teplé povahy, přlepte proužek (na střed čela a na kořen nosu) vedle Jian Kang v případě, že chcete zesílit účinek - obě působí silněji já osobně začnu Jian Kang a přecházím na Wutong, když mám pocit, že rýma tuhne v dutinách. Ale vzhledem k jejich nízké ceně není problém lepit oba druhy, když stačí třeba desetina náplasti, kterých je v balení 5 a stojí do 150 kč. Náplasti jsou pěkným spojením tradiční a současné medicíny. Návod  podrobněji posíláme s kosmetickými náplastmi.


Bylinné náplasti co používám na rýmu i bolavá záda

Mořská sůl na ucpané dutiny - na zatvrdlou rýmu v dutinách (někteří tím trpí víc) je ideální si udělat čas a naložit se do horké vany, do které nasypete hrnek (2 dcl) soli z Mrtvého moře. Mořské národy dobře vědí, co dokáže udělat mořská sůl, ne nadarmo jezdí nemocní k moři, a tak dále. Co se rýmy týče - potřebujete maximálně zvlhčovat sliznice, a to uděláte nejlépe naložení v teplé vodě, kterou i dýcháte. Sůl vás uvolní, vytáhne přes kůži kde co a zatuhlá rýma v dutinách povolí. K soli přidejte lžičku Jedlé sody, která účinek slané vody ještě zesílí. Pro příjemnější odchod z vany si na posledních 5 minut do vody kápněte jakýkoliv jedlý olej pro zvláčnění kůže. Celý návod na správnou koupel. Sůl z Mrtvého moře prodáváme za dobrou cenu a k 3 kg balení soli dostanete Jedlou sodu ZDARMA.


Sůl z Mrtvého moře na koupele při ucpaných dutináchSilný zelený čaj - Kdo pije rád čaj a nevadí mu chuť silně vylouhovaného zeleného čaje - může vyzkoušet účinky takového čaje. Nasypte si třeba 2 lžíce Zeleného čaje do půl litru , zalijte vařící vodou (neřešte teplotu) a nechte louhovat do vlažna. Takový čaj je neobyčejně silný, takže pozor na obsah teinu - nedoporučuji lidem s nemocným srdcem a vysokým tlakem, ale pro zdravého jedince není nebezpečný. (podobný odvar piji denně, bez potíží) Překonáte akorát jistou dávku trpkosti a často se stane, že se ztuhlá rýma po vypití sama spustí. Je to pouze moje osobní zkušenost, protože takového čaje vypiji velké množství.
 

Silný zelený čaj mi rýmu spouští také


Peruánská Vilca cora - Podle vyprávění indiánů z Peru je Vilcacora účinným lékem na nejden neduh. Podle indiánů má protizánětlivé účinky a je tedy vhodnou bylinou i při léčbě rýmy. Prodáváme v nezávadných veganských kapslích, což usnadňuje konzumaci Vilcacory například v zaměstnání.
 


Vilcacora v nezávadných kapslích


  Nepodcenit vitamín B- Ještě bych na stejnou úroveň postavil krabičku s vitamínem B (který je i v mrkvičce ze zahrádky!). Vitamín B je silně podceňovaný vitamín, který potřebujete protože jde téměř do všeho. Do vlasů, zubů, dásní, orgánů a přesto se příliš nestaráme o jeho dostatek v těle. Samozřejmě potřebuje vyváženě všechny vitamíny a složky výživy, ale dostatek vitamínu B je jedním z potřebnějších. Tak na něj myslete zvlášť před sezónou oblíbených chřipkových epidemií.

 Složkou výživy vitamínem B se už dostávám zasek tomu základnímu co konzumujeme. A o tom to je. Nejen v potravinách, vodě, vzduchu  ale i v televizi.
Přeji všem zdar a sílu v domácím léčeníOdběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.