Šestnácté kolo školkových viróz končí, sedmnácté začíná

Je osmého ledna, a my máme  doma týden volno "po nemoci". Po antibiotikáchch u obou dětí, nejdříve jedno (školka), potom se zpožděním druhé (školáček). Chlapci si užívali prodloužené prázdniny, rodiče se snažili dospat příjemně prožité noci s pravidelným vstáváním a začali nápadně posmrkávat. Idylický stav po Vánocích 2015. Je vám ta situace povědomá? Naučili jste děti  mýt si ruce, smrkat do kapesníku, pravidelně pít a nosit ponožky a bačkory? Celý rok jste vařili nejlepší jídla a kurýrovali jste potomky nejpřírodnějšími cestami jaké lze vymyslet? Roky děti s železnou trpělivostí oblékáte a pravidelně berete ven v dobrém oblečení, abyste je udržovali ve formě? Nebojte se, naděje na další kolo nemocí tu je.

 

Děti nejsou těmi dětmi, co bývaly před třiceti lety. Nemoci jsou jiné. Na planetě přichází velké změny. Dobrým podmínkám nepřispívá chování lidí. Počasí je jiné. Musíme si zvykat. Očkování už není očkováním, potraviny nejsou potravinami, knihy už nejsou papírové.
 
Před časem mi vyprávěl kamarád o jeho synovi, jak s nástupem do školy odezněly klasické školkové nemoci, jak se jim situace zlepšila. Pak čekám před školou na syna a jedna paní mi tam povídá, že si musela vzít v práci volno, aby mohla hned po vyučování svého syna zavézt domů a léčit ho. Posílá ho do školy v nemoci. Nechápu, proč to dělá. Ztratil jsem naději na zlepšení nemocnosti školních dětí,...
fórek, neztratil jsem ji.

Dál budu své děti přivykat na pravidelný pitný režim (navzdory názoru seniorů), po antibiotikách dostanou kvalitní probiotika a vitamíny,  dál s nimi budu dětsky provádět rozcvičky, baví je to. Dál jim budu krýt záda, podporovat jejich zodpovědnost a poskytnu jim větší volnost, než je obvyklé. Nevadí mi, když občas spí v mé posteli, i tak se vyrábí zdravě sebevědomé děti.

Dneska mi syn vypráví o stavbě domu, kde nebude žádná jeho manželka (nechápe), ale máma, táta, brácha a všichni známí kocouři :-)
 Držím vám palce a na závěr ještě musím napsat vtip, který vymyslel čtyřletý: "Číňani pijou bonbóny".


Nakupujte přípravky podle zdravotních potíží
 
Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.