Zvyšte svou soběstačnost, jak vařit při výpadku elektřiny

Zamyslete se nad úrovní vlastní soběstačnosti. Elektřina, plyn, internetbanking, nákupní centra,.. pohodlí v Evropě může rázem skončit. Zima, hlad a špína přichází, když eletřina odchází. Nechci psát o sociální a politické situaci v Evropě, i když všechno se vším souvisí a každý dostane co zaslouží. S tím až tak moc neuděláme.
 Zkuste si rozvinout myšlenku výpadku elektrické energie z důvodu selhání lidského faktrou, selhání technologie, nebo zásahu "vyšší moci".  Jak na tom budete zrovna vy v prvních týdnech prvního výpadku elektřiny? O magnetické sluneční bouři, ani o havárii elektrárny, nebo elektráren ve zprávách týden předem neinformují.
 Kolik byste dali za jednu svíčku, nebo lucernu s olejem, až budete dva týdny v noci ve 100% tmě? Jenom hloupost? Jenom tma?
Výpadek elektrické energie na půl dne je dnes spíš oživující prvek v našich životech. Když s rodinou usednete u jednoho stolu, u jednoho plamínku a nezbývá, než si povídat. Ale zábava končí druhým večerem, druhým dnem bez elektřiny. Začnou se vybíjet baterie u mobilů, začnou se vybíjet baterie v noteboocích, už dva dny nepůjde internet. U nás neteče voda, když nejde proud. Baterie v autech nejsou věčné, zvlášť když se využívají vně auta. Kotel netopí a v mrazáku to brzy začne smrdět průšvihem.

 Počasi je čím dál vyhrocenější, výkyvy, extrémy, ze dne na den. Betonová města s infrastukturami se pouze zdají být nesmrtelná - ve vesmíru jsou nicotná, stejně jako my.

Není lepší mít doma těch pár drobných věcí a netrpět potom třikrát tolik?

Umím si představit zbytečněji vyhozené peníze, než za nikdy nezapálenou svíčku a malý vařič na plyn, nebo na dřevěné uhlí. Jak na tom budete vy s vařením při dlouhém výpadku?
Nedávno jsme byli bez elektřiny doma dva dny - po úplně obyčejné bouřce. Při nouzovém shánění vody vás už druhý den nebaví jíst studené, zvlášť když se maso v mrazáku rozpouští. Buďte chytřejší než soused a pozvěte je na grilovačku za tmy:-)

Nakupte si vše na vaření bez elektřiny u nás, po rtegistraci získáte doživotní slevu 5%


Jak budete vařit až nepůjde elektřina 3 dny?Na grilu, nebo na vařiči?
Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.