Upravte si pitnou vodu vodními filtry

Upravte si vodu, kterou doma pijete, pomocí dobrých filtrů v kuchyni.

Zatímco potraviny si vybíráme z poměrně široké nabídky, pitnou vodu používáme den co den převážně ze stejného zdroje. Její kvalita tudíž ovlivňuje naše zdraví dlouhodobě. To způsobuje, že i velmi nízké koncentrace škodlivin ve vodě mohou zásadně ovlivňovat naše zdraví.

Některé škodliviny se totiž v těle kumulují (např. arzen, olovo, kadmium) a jsou časovanou bombou, jiné „hlodají“ v těle nenápadně po dlouhý čas, a to již v nepatrném množství (produkty chlorace – karcinogenní trihalometany, vinylchlorid, benzen či tetrachlorethen).

Dalšími kontaminanty mohou být bakterie, dusičnany, fenoly, ropné látky, pesticidy, hormony či antibiotika. Např. dusičnany se v trávicím traktu mohou přeměňovat na karcinogenní dusitany. Norma pro koncentraci dusičnanů připouští 50 mg/l, doporučuje 15 mg/l, ale v nedotčené přírodě se dusičnany vyskytují v množství kolem 2 mg/l.

Málokdo si uvědomuje, že se varem zničí pouze bakterie, nikoliv výše uvedené chemické kontaminanty, které jsou často přítomné i v běžné vodě z vodovodního řadu nebo studny.

Jak získat kvalitní vodu za rozumnou cenu?

Výhodným řešením jsou průtokové vodní filtry do kuchyně, které upravují vodu určenou pro pití a vaření.

Jak vybrat kvalitní vodní filtr?

  1. Musí propouštět minerály, neboť ty jsou pro lidský organismus nezbytné.
  2. Nesmí být průtokově přetížen, tj. musí mít dostatečně velký objem filtračních hmot a přiměřený průtok – tak, aby hmoty měly dost času vodu kvalitně upravit. Zhruba platí, že 1 litru filtračních hmot odpovídá průtok 1 l/min.

 

Vzhledem k tomu, že lidské tělo obsahuje z cca 70 % vodu, voda upravená kvalitním vodním filtrem výrazně prospívá celkovému zdraví.

Mám vyzkoušené vodní filtry pod linku, do kuchyně, pouze na pitnou vodu. Z takzvaného třetího kohoutku mi vytéká dobrá, čistá, pramenitá voda, zbavená všeho, co je ve studni nežádoucí. Nebojím se vodu dávat dětem, nezhoršuji stav mé poškozené slinivky přetěžováním nežádoucími prvky.

Tyto vodní filtry doporučujeme do každé domácnosti - i ve městě.

Vodní filtry jsou cenově dostupné, české, sestavíte je podle návodu během krátké doby.

Co filtrují? Antibiotika a hormony, těžké kovy, chlór a jeho produkty, saponáty, herbicidy, verze FDN2 ještě k tomu dusičnany.

 

Po registraci získáte trvalou slevu 5%, nakupujte vodní filtry výhodněji (po zaregistrování) zde: vodní filtry do kuchyně


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.