škrob Kuzu - lék na horečku

Kuzu je škrob vydolovaný z kořene nepoddajného a silného keře, rostoucího původně v horách Asie.
Je to (mimo jeho vlastnosti podobné škrobu bramborovému) u nás v domácnosti velmi vážená a využívaná surovina používaná především  jako lék na horečku a prostředek k dodání síly a vitality.Škrob kuzu přidávejte do polévek nebo kaší, můžete jím zahustit omáčky. Má velmi jemnou chuť, ne příliš výraznou, spíš pouze zvláštní, orientální příchuť. Hojně ho využívám pro jeho přednosti, kterými jsou dodání energie a vitality organismu v neobvykle vysoké míře. (Nejde o stimulant na bázi kofeinu.) Nenapumpuje vás tedy jako "pořádný kafe", nebo čaj, ale ve čtyři odpoledne, po vypití Kuzu ráno, se cítíte ještě pořád svěží jako dopoledne. Byl jsem poprvé z jeho účinků doslova udivený. Zkuste si to.
 Nápoj z Kuzu je podle tradic využíván při jakémkoli onemocnění pro posílení organismu a imunitního systému.
Používám ho především při nemocech dětí, při zvýšených teplotách, při náročných dnech. Při vysokých horečkách pomáhá udržet teplotu pacienta v patřičných mezích, nesnižuje ji však pod potřebnou míru jako Paralen a další "léky". Mluvím ze zkušenosti.
  Škrob Kuzu je považován za velmi dobrý a silný podpůrný prostředek pro organismus. Kořeny z tohoto keře trhají skály. Původní metoda získávání škrobu Kuzu je nasbírání a nařezání houževnatých kořenů v horách a dlouhodobé namáčení a vymílání škrobu z kořenů v ledové horské vodě..nevím, jak je tomu dnes:-)

Kuzu koupíte u slinivkáře, kde po registraci získáte 5% slevu

Příprava nápoje Kuzu


Nejjednodušší postup je nasypat podrcený prášek do hrnku, 1 - 2 lžičky, zalít 1 - 2 cm studené vody a rozmíchat na bílou tekutinu. Ve studené vodě se Kuzu dobře rozpustí. Tuto tekutinu potom zaliji vařící vodu z konvice. V původních receptech se má škrob povařit v hrnci, myslím, že je to jen zbytečné špinění nádobí. (Máme trochu výhodu před dávnými kuchaři). Při zalévání nápoje Kuzu vařící vodou by vám měl zprůsvitnět (z mléčné barvy). Pokud zůstane mléčně bílý, je příliš koncentrovaný a již pocítíte jeho vlastnost zahšťovadla. Ale vypít se dá kdeco..

Kuzu stojí asi 120Kč 100 gramů.

Kuzu koupíte u slinivkáře, kde po registraci získáte 5% slevu 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.