Cvičení po hospitalizaci (atrofované svaly klouby)

Jak se zbavuji fyzických následků hospitalizace - atrofie ve svalech a ztuhlé klouby, brnění v končetinách,...


Nedávno jsem hovořil s pánem, který strávil "jenom" 4 dny v lehu v nemocnici - popsal mi jak mu znatelně ochably svaly na nohou a uvědomil jsem si, jak velké množství lidí musí trpět stejnými obtížemi, které mě pronásledují do dnes (cca 5 let od mého nekrotizujícího zánětu). Před těmi lety jsem si poležel 3,5 měsíce a skončil jsem o 35 kg lehčí, musel jsem se znovu všechny pohyby naučit - ale nenapadlo mě, že by podobné následky nesl každý druhý slinivkář s kratším pobytem. Proto chci sdělit co mi teprve pomohlo od nechutných brnění, pálení, únavy, ztuhlosti kloubů atd. Dnes se rozhodně necítím jako před 4 roky, kdy už jsem si slavnostně otevřel sám PET lahev a myslel jsem, že to je moje vítězství. 

Rozhodně nemluvím o konkrétním čase po zánětu, protože stav každého ležícího pacienta je jiný. Chci poradit těm, kteří mají podobné následky hospitalizace. Účastnil jsem se samozřejmě rehabilitací po nemocnicích i v soukromém sektoru, masáží ale jediné co mi na 12 hodin umožnilo spánek vždycky byly jenom bylinné náplasti a gely. Samozřejmě jsem jako každý vážený nemocný v této zemi nafasoval léky na bolest s barbituráty s ujištěním, že jich v lékarné pro mě mají dost. První lahvičku mám ještě na památku - plnou.
  Nicméně jsem dbal rad a jezdil na rotopedu a kole, chodil na dlohé a zničující procházky. Nic proti pohybu, ale když jsem udělal 4 km procházku s dětmi, dva dny potom jsem cítil následky. Celá kostra bolavá a především nesmyslné noční křeče při namožení.

 Doporučuji všem cvičit pouze prostné cviky s váhou vlastního těla (samozřejmě v rámci fyzických možností). Existuje monoho ucelených tréningů a verzí jak zocelit celé tělo. Využil jsem systém, který je na všehno svalstvo a hlavně je postupný - všechny hlavní cviky jsou rozfázovány postupně do 10 stupňů obtížnosti. Hlavními cviky jsou dřepy, kliky, shyby, mosty, přednožení a kliky ve stojce (u pokročilejších). S tím, že například u kliků je stupeň 1. klik ve stoje o zeď  který zvládne i hodně nemocný člověk, nebo jiná křehká bytost. 10. stupeň kliků jsou jednoruční plné kliky na zemi. Na každém stupni si ještě určíte 3 cíle - počet opakování, kterého se snažíte dosáhnout. U kliků 1. stupňe 1 je to 1 série po 10 opakováních, 2 série po 25 opakováních a 3 série po 50 opakováních. Potom přecházíte na kliky 2. stupně. Postupně pořád zvyšujete náročnost množstvím, ale i změnnou cvičení - což velmi účinně zvyšuje sílu a fuknkčnost kloubů a svalů a s třetinovým vyčerpáním sil. Hodiny opakování stejných cviků v posilovnách nemá vůbec efekt, který bychom si za tu dřinu zasloužili. (cvičívával jsem tak ve 20 letech)
 Zpočátku je to spíš zkoušení cviků, než si zažijete správné dýchání a provedení, které se vyplatí pomalé a precizní. Postupně cítíte jak se vrací ztracená a přichází nová síla, jakou jste třeba ani nepoznali.

Trénovat stačí 3 dny v týdnu (budete radostně cvičit častěji) a tréning trvá 10 minut!  Žádné hodiny na kole a následné bolesti starce, ale prokrvené zdravé klouby a mizející následky atrofie, neuropatie, myopatie atd..

Cvičení těchto cviků bylo známé a využívalo se už v době starověku.


Čínské bylinné náplasti mě zbavují bolestí i křečí - nakupujte u Slinivkáře s doživotní slevou 5%


 


Koleno obalené svaly díky silovému cvičení je prokrvené a jeho stav se rapidně zlepšuje.
Není potřeba ho opotřebovávat šlapáním na kole, ani poškozovat zvedáním váhy železa v posilovně.Obalené rameno v bezpečí, ve zdraví.


Cvičte prostné cviky s váhou vlastního těla.

Vytrvalostní cvičení trénuje vytrvalost, k opravě a uzdravení kloubů stačí podstatně kratší tréning.


Čínské bylinné náplasti mě zbavují bolestí i křečí - nakupujte u Slinivkáře s doživotní slevou 5%


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.