Slinivka břišní

Slinivka břišní je nepostradatelný orgán v lidském těle

Pracuje v součinnosti s ostatními orgány a její funkce jsou nepostradatelné. Obecně platí, že při potížích a léčbě slinivky břišní je třeba dodržovat mnohá nepopulární opatření a dietní režim. Jaký přesně je ovšem tento dietní program potřeba, to už se obecně nedozvíte.

Nepodceňujte první bolesti, které může způsobit poškozená slinivka břišní.

Potíže s trávením a slinivkou břišní se projevují už  zvýšenou plynatostí a nadýmáním. Jenom proto však ještě nechodíte k lékaři,  na ultrazvuk atd.. Lékaře vyhledáte většinou až při bolestech břicha, které Vám vystřelují do páteře a jsou nesnesitelné. Má to výhodu, že do nemocnice Vás odveze sanitka, ale pobyt bývá delší.
 Nepodceňujte jakékoli bolesti a nechte si vyšetřit i krev (na slinivkové hormony). Na ultrazvuku se nemusí podařit odhalit potíže se slinivkou, je jaksi schovaná, oproti jiným orgánům břišní dutiny. Může se potom stát, že Vás pošlou domů, protože ultrazvuk neodhalil žádné žlučové kameny a máte na průšvih zaděláno.
 

 

 Obecně platí, že je třeba vyloučit ze stravy příjem alkoholu, nikotinu a dalších stimulačních látek. Dále živočišné tuky a cukr také velmi zatěžují slinivku břišní. Živočišný tuk je pro tělo všeobecně nevhodný a zbytečný. Věřte, že výrazným omezením příjmu masa, mléka, sýrů a vajec zvítězíte nad problémy, které jste možná celý život považovali za neřešitelné. Cukr, který přijímá většina z nás v podobě bílého prášku, údajně lahodných přeslazených nápojů, doslazovaných „zdravých“ cereálií, nebo „zdravých“ jogurtů a tak dále, je pro naše tělo a hlavně pro slinivku velmi nevhodnou zátěží. Z té věty se mi dnes chce trochu zvracet. V neposlední řadě je spouštěčem potíží se slinivkou i stres – toto nepovažujte za klišé, je to vážné.

 Tuky, cukry a bílkoviny potřebujeme – ne však ty, které bohužel dnes tvoří 90% naší stravy!

 Podívejte se jenom na to, co denně slýcháte v reklamě a co považujete za zdravé! Smažené brambory, zbytečné mléko, které je slazeno a degradováno na hmotu X, pečená bílá mouka smíchaná s cukrem na všech frontách, pochoutky z masa a kostí, které vydrží roky, zdravé sladkosti s vitamínem C. To všechno bohatě zalijte lahodným hořkým nápojem, opřete se o zábradlí a rozmyslete si, kde si výhodně půjčíte peníze - na léčbu, kterou systém potřebuje ze své podstaty. Civilizační choroby jsou dnes již morální povinností každého člověka a začíná to brzy, potraviny účinkují.
 Věková hranice, kdy přichází k lidem tzv. civilizační nemoci, se plíživě snižuje. Cukrovka, téměř nulová imunita, nebo rakovina tlustého střeva, nejsou dnes zdaleka věcí pouze prarodičů, jako tomu bylo v době mého dětství. V dospělosti už dávno nejsme tím, čím jsme se narodili. Bohužel.
Už i při tom narození, jsme mohli dopadnout lépe.

Výživa budoucích slinivkářů :-)

 

Chci trvalou slevu v obchodě pro slinivkáře
 

 

 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.