Dej si ruce za hlavu

Při jedné (z únavy) nespavé a bolavé noci jsem dostal k ránu do hlavy dětskou větičku: "Dej si ruce za hlavu a vypij celou Vltavu". Došlo mi jak už v této době nexistuje běžně úkon denního ležení. Nejdřív jsem viděl vlastní syny, které nedonutíte pomalu ležet ani v horečce, a když přes den leží, nemají prázdné ruce k tomu aby si je v leže dali "za hlavu". Nebo neleží na rovině ale na gauči, nejlépe u telky. No a jak to tak chodí, děti vám nejlépe ukazují vaše vlastní situace. Došlo mi, že ani já dospělý, relativně zkušený si stejně v pracovní dny nelehnu abych na chvíli vypnul, srovnal záda a dech..

Je pravda, že v zimním období nelehám po zahradě, což v létě provozuji a  zřejmě se mi začátkem prosince začalo po ležingu stýskat. Zkuste se zamyslet, jejstli provozujete, alespoň v rámci možností (protože vím kam jsme došli), nejaký druh takového ležení bez mobilu a pyžama. Jsme navyklí (nechci psát nucení) když už ležet tak před TV, s telefonkem nebo jiným zařízením před sebou, nebo v uších. (Jak je potom jednoduché lidem něco podsunout?)
 Zkuste si prostě lehnout a "čumět". Pokud se vám podaří únavou neusnout, zjistíte možná i něco o stavu kolem sebe, o vlastní situaci, nebo k vám přijde nápad, možná ještě něco lepšího..
  Ze zdravotního hlediska je to víc než prospěšné, porovnají se orgány, páteř, můžete se prodýchat. Není špatné mít doma něco jako žíněnku. Ideálně trvale k dispozici. U nás v obýváku - asi jediném volném prostoru  doma, kde je možné si zacvičit a několik krásných měsíců na zemi byla i ta žíněnka. Teď je opřená  u zdi a nikomu se nechce vytahovat. Poslouží i karimatka, nebo slušné kanape, ale pozor na staré návyky. Říkám to všem kolem sebe, ať se oprostí od televize a telefonu. Vím jak je to jakoby divné, zdánlivě nemožné a nemá se to dělat na veřejnosti. Necméně si lehnout můžete, dokonce kolikrát chcete. A jen tak, ku prospěchu vlastnímu zdraví. A vody stačí půl litru:-)Dej si ruce za hlavu a vypij celou Vltavu.
 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.