Recept na hubnutí - Fazolová

Recept (pomazánka) obsahuje: barevná fazole, saturejka, olivový olej, umeocet, shoyu sojová omáčka, pepř.
Recept není  pro slinivkáře.

Jde o velmi chutnou, bezmasou pomazánku, kde udělá hodně nezdravé máslo a pepř. Mrkev na pomazánce není pro efekt "uherská pěna" potřeba, ale je to velice dobr varianta a chléb pěkně vypadá.

Upečte si kváskový chléb, několik receptů je zde na webu, kvásek rozdáváme k objednávce zdarma.
Fazlole (barevné) uvařte po celonočním namočení ve vodě, se saturejkou do měkka. Během vaření odlijte jednou, dvakrát, tmavou vodu a přidejte čistou, zbavíte se zbytečných purinů ve slupkách fazolí. Nadýmání se tak omezí, zcela přejde až si vyčistíte střeva. Jakmile jsou fazole měkké, slijte vodu, nemusíte dokonale, trochu se jí hodí v pomazánce. Polijte fazole olivovým olejem (cik cak v hrnci), přidejte shoyu sojovou omáčku (slaná), umeocet (dost slaný), opepřete (podle zvyku, spíš méně). Vše rozmixujte, můřete přidat trochu vody, nebo oleje pro zředění při mixování. Upozornění - olej musí být vždy z prvního lisování
Pomazánku nesnězte dřív, než namazanou na kváskový chléb s máslem. Pokud se vám povede tak, jak je myšlená, užijete si parádní gurmánskou jízdu. Manžel, neříkám že nepozná že nejí maso, ale jistě vám ji nevyklopí na hlavu. Pomazánku dejte do misky, skladujte ji v lednici, ale přikryjte ji mikrotenem, rychle vysychá (přímo úměrně množství vody). Nevím jak moc musíte mít vyčištěné chuťové pohárky, aby jste v tom kýženou chuť našli, ale rozhodně nebudete zklamaní. Podávejte s nějakou čerstvou zeleninkou, na fotce je zrovna pekingská mrkev - můj oblíbený recept z dětství.

 Pokud nemáte žitný kvásek nd omácí chléb, nechte si ho poslat ZDARMA K OBJEDNÁVCE (neposíláme v pátek)


Objednat nyní ZDARMA 
 Recept pro zdravé - fazolová "uherská pěna"

 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.