Čočka na kyselo s cibulovými kroužky a chlebem

recept obsahuje: čočku, olej, cibuli najemno, sůl, ume-ocet, mrkev, česnek, cibuli na tlusté kroužky, saturejku, pražená slunečnicová semínka. Suroviny nakoupíte výhodně v našem obchodě, po registraci dostanete slevu.

 

Opět má oblíbená čočka. Přísahám, toto jídlo je snad opravdu to nejchutnější, co jsem kdy vyrobil. Naládovali jsme se celá rodina, i nedojídací synek si přidal a dojedl.
 Pokud máte rádi čočku na kyselo, budete spokojení. Orestujte njemno nakrájenou cibuli na oleji s přebranou a propláchnutou čočkou. Zalijte vodou, přidejte saturejku - tou nemusíte šetřit. Čočku uvařte doměkka a ke konci varu (asi 40 min) přidejte podle chuti ume-ocet. Pozor na jeho obsah mořské soli.
Oproti nezdravému octu není ume-ocet zdaleka tak kyselý, ale spíš kyselo-slaný. Na jeho kyselost přijdete hlavně s vyčištěním chuťových pohárků. Nesnažte se tedy, pokud se Vám zdá čočka málo kyselá, přidávat víc ume-octa. Přesolili byste ji. (čočku můžete "osolit" v podstatě jenom umeoctem, před koncem varu).
 Ke grilování zeleninky použijte nejlépe keramickou pánev a nula tuku, nebo jen kapku oleje. Cibuli ke grilování použijte menší, velké se rozpadají. Rozkrojte ji, i s česnekem, podle obrázku napůl a dejte pomalu péct na pánvičku, stačí 10 minut. Trochu později dejte na pánev i plátky mrkve. Mrkev nepečte dohněda, není pak tak dobrá. Česneku naopak upečení dohněda nevadí.
 Podávejte s kváskovým chlebem. Posypte praženými slunečnicovými semínky.

 

pozn.:Jako přílohu můžete použít i obilí, jedl jsem to se zbylým ovsem od rána. Byla to pochoutka. Pokud nejste navyklí na každodenní porce luštěnin, myslete na nadýmání, proto je v receptu doporučeno více saturejky. Nadýmání je většinou reakcí na nevhodné látky nahromaděné v tlustém střevu. Ty časem odejdou.
 Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.