jáhly s ovocným želé

Jáhly s ovocným želé

recept obsahuje: jáhly, mořskou sůl, agar, ovoce - kuličky černého rybízu a muchovníku, rozinky, vodu. Suroviny nakoupíte výhodně v našem obchodě, po registraci dostanete slevu.

 

Agar seženete ve zdravých výživách, jako přírodní želírovací prostředek. Natrhejte kuličky černého rybízu a muchovníku, rozvařte je ve vodě a přeceďte. Uvařte si jáhly, spíš do rozvařené varianty (více vody, delší var). Jáhly ještě za tepla rozprostřete na pekáč a umačkejte mokrou lžicí. Potom začněte znovu vařit scezenou červenou šťávu z ovoce, vypněte plamen a podle návodu vyrobte směs pro želé z agaru, přidejte rozinky pro vyšší sladkost. Na studené jáhly nalijte ještě teplou směs agaru a nechte vystydnout. Jáhly i agar pěkně ztuhnou, je to dobrý, letní a celkem zdravý dortík.

 

pozn.: Tento recept přidávám spíš pro jeho atraktivitu, považujte ho za recept "na cestě", kombinace ovoce a obilí není dokonalá ke strávení. Rozinky můžete přidávat a taky nemusíte, někdo je nemá rád. Pokud se budete snažit osladit jáhly, čímkoli, neztuhnou vám. Na fotce ještě prosvítá myslím banán, ty dnes již nejím. Nedoporučuji do dezertu banán!Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.