Nastavená kaše ze špaldy

recept obsahuje: celá zrna špaldy, batáty, olej, sůl, majoránku, kvašenou řepu, kvašenou bílou ředkev, sezamová semínka, pohankovou mouku. Suroviny nakoupíte výhodně v našem obchodě, po registraci dostanete slevu.

 

Vyzkoušejte nastavenou kaši se špaldou, místo brambor použijte batáty a trochu pohankové mouky.
Uvařenou špaldu přidejte k osolené, (více) restované cibulce, přidejte rozmačkané, vařené batáty, majoránku, trochu zahustěte pohankovou moukou.  (Pohanka mi vždycky evokuje chuť brambor, nevím jestli všem, ale mě to k batátům vyhovuje.) Vše rozmačkejte na kaši. Místo opečeného salámu si dejte nakládanou, mléčně kvašenou bílou ředkev s červenou řepou (velké kusy), posypte semínky sezamu. Pokud přidáváte mouku, snažte se ji ještě povařit, vodu z pšenice nemusíte slévat dokonale, ideálně ponechte vzniklý "šlemík".

 

pozn.: Na fotce je neupražený sezam, semínka upražte. Pokud přidáte mouku, snažte se ji ještě povařit. Batáty můžete hříšně doplnit jednou normální bramborou, pokud jste bramborové dítě z bramborářského kraje, chuť batátů oceníte jen v jejich nejlepší kvalitě a fázi zralosti. Jako náhražka luxusních, máslových brambor, většinou nic moc :-( 
Asi je třeba nesrovnávat.Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.