Rychlé a vhodné jídlo pro poškozenou slinivku břišní

recept obsahuje: dlohozrnnou rýži, mraženou kukuřici, podzimní mrkev, pórek, sójovou omáčku Shoyou, himálajskou sůl, saturejku, kokosový olej, salát
recept vhodný pro oslabenou slinivku, bez lepku


Pokud jste se dostali z fáze suchého chleba a samotných kaší, začněte slinivce vařit. Teplá strava, hlavně po ránu slinivce a celému traktu prospívá celoročně.
Uvařte si dlouhozrnnou rýži, s kapkou soli. Návod mívá každý vlastní, vzledem k použité rýži nemá smysl nějak radit. Nejbezpečnější způsob vaření rýže, na který jserm přišel je vařit propláchnutou a osolenou rýži cca12 minut ve velkém množství vody. Na konci 12 minuty ochutnám zrníčko a pokud je téměř hotové (ne tvrdé) tak sliji vodu přes cedník a rychle vrhnu rýži zpět do tepla, nechám pod pokličkou dojít. Je to trochu barbarské, ale když sedíte i při vaření u počítače, tak je to způsob, jak úspěšně získat potravu:-). Nakrájejte si během vaření rýže zeleninu, pro jednoho stačí 2 cm pórku, jedna střední/větší mrkev a podle hromádky nakrájené mrkve přisypte zmraženou kukuřici. Zeleninu osolte, přidejte saturejku a v pořadí pórek, kukuřice, mrkev postupně krátce restujte na kokosovém oleji, podlijte a poduste do měkka. Můžete dochutit Shoyou sójovou omáčkou. Podávejte s hotovou rýží a najemno nakrájeným salátem - ten v zimě (nepřirozený) doporučuji alespoň namáčet 20 minut ve vodě před konzumací. Jídlo je bez lepku, s kvalitním tukem a převládají obiloviny, takže nějakou energii získáte na dopolední zaměstnání. Pokud se chcete najíst a nehladovět, přidejte % mrkve.

Koření a ochucovadla pro oslabenou slinivku nakupujte u Slinivkáře s doživotní slevou
Jídlo vhodné pro oslabenou slinivku

Koření a ochucovadla pro oslabenou slinivku nakupujte u Slinivkáře s doživotní slevou 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.