Ovesné placičky s banánem

recept obsahuje: ovesné vločky, banány, vodu, olej, sůl, nakupujte suroviny v našem obchodě, kde po registraci získáte slevu 5%.

Najdou se lidé, kterým bude tento recept vadit. Říká se, že banány extrémně ochlazují organismus. Myslel jsem si to dříve také. Dnes vím, že to tak není, že mnohem více ochlazující je třeba mladý ječmen. Každopádně, kdo se nechce nechat zmrazit banánem, ať si placky nedělá. Třeba o B. Obamovi jsem si dříve myslel také jiné věci. Na všechno jednou přijdeme, jen to chce čas..
 Jedná se o velmi jednoduchý, takový dětský recept. Smíchejte rukama hrst vloček se starším banánem a z těstíčka udělejte lžicí na naolejovaný plech placičky cca 0,5 cm tlusté a dejte péct do rozehřáté trouby, na 15 minut. Sledujte, až budou zlatavé (na obrázku jsou spíš moc upečené). Trochu jsem těstu pomohl špetičkou soli k lepší chuti a ovesné vločky jsem přes noc lehce namočil - ne aby plavaly. Pro ty, kteří se bojí chladu v jídle - naperete do nic pečením tolik energie, že zmražení myslím nehrozí. Recep přinesla jednoho dne moje máma z koncertu jisté celebrity - takže jde o kopírování receptu. Dávám ho sem, protože je takový úsměvný, ale když odhalíte jeho kouzlo,  celkem si na placičkách pochutnáte. Dětem chutnají spíš měkčí, ne tolik spečené. Nezapomínejte, že v ovesných vločkách i v banánech je skryto dost cukru, tak je nekřoupejte před spaním:-)
 

 

pozn.: Dokud jsem používal silikonový vál, pekl jsem je na něm a bylo to pohodlné - bez oleje. dnes bych to již nedoporučoval.
 

 

 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.