Rychlá sezamová zelenina

recept obsahuje: sezamový olej, sezam loupaný (semínka), řasu nori - vločky, slunečnicová semínka, cibuli, květák, mrkev, čínské zelí, rýžové těstoviny, sojovou omáčku Shoyou.
Suroviny nakoupíte výhodně v našem obchodě, po registraci dostanete slevu.


Pokud potřebujete rychle něco uvařit a v lednici je jenom zelí a mrkev, je tento recept právě pro takovou chvíli. Ostatní suroviny potřebujete mít nakoupené dopředu. Můžete využít některý z výhodných balíčků potravin pro začátečníky.
  Recept je pro jednu porci, jídlo je hotové cca za 15 minut. Nakrájejte si mrkev s kouskem květáku a dvě malé cibule. Namočte si 100 g rýžových těstovin do vody. Na sezamovém oleji orestujte nejprve cibuli a sezam, osolte, potom přidejte květák a nakonec mrkev. Směs můžete dochutit sojovou omáčkou. Poduste zeleninu do měkka. Uvařte těstoviny ve slané vodě a krátce je propláchněte studenou, pokud je nechcete mít slepené. Na jemné nudličky nasekejte list čínského zelí, posypte řasou nori a zeleninu s těstovinami smíchejte.
Nkonec nasypte navrch pražená slunečnicová semena - těch si dělám vždycky čtvrt kila najednou a jíme je i samotné. Recept na pražená slunečnicová semena.
 

 

 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.