Ječné palačinky s miso zeleninou

recept obsahuje: celozrnnou ječnou mouku, sezamový olej, vodu, sůl, sojové miso, cibuli, mrkev, brokolici, naklíčenou řeřichu.
Suroviny nakoupíte výhodně v našem obchodě, po registraci dostanete slevu.

Parádní recept pro celou rodinu v zimním období. Doplníte potřebné látky a skutečně si pochutnáte.
 Ječné palačinky jsou velmi jednoduché. Vyrobte si řidké těsto na palačinky z ječné mouky, vody, sezam. oleje, soli, a na pěkné (dobré keramické)pánvi si napečte s co nejméně tukem palačinky. Poměr vody s olejem(jedna lžíce) k mouce je asi 230g mouky k 0,5 l vody. Dobře rozšlehejte se špetkou soli, ječná mouka se trochu hrudkuje. Vyrobíte těsto a to nechte cca 15 minut odstát - za tu dobu zhoustne, takže můžete ještě doladit trochou vody tak, aby bylo řidké jako u běžných palačinek. Musíte si to otestovat sami, vždycky je jiná pánev, jiná mouka, jinačí hustota, ale jde se to naučit, uděláte ty nejlepší palačinky pod sluncem. Děti je zbožňují. Absence mléka a vajec v palačinkách, totiž velmi usnadní jejich trávení a přirozeně je chtějí - není z nich těžko. Přitom ječná mouka dokáže opravdu skvělé, nelepivé, pružné palačinky. Palačinky se neslepí na talíři,  můžete je napéct na celý den.
 No tak k zeleninové verzi. Nakrájejte si najemno zeleninu. Pro dvě porce asi čtyři mrkve, půl hlavy brokolice, jednu cibuli. Na sezamovém oleji orestujte nejprve cibuli, osolte, potom brokolici a nakonec mrkev. Nařeďte si půl lžičky miso pasty a nakonec dušemí přidejte do směsi - potom už nevařte. Potřebujete směs bez vody, tak pozor na ředění misa na konci procesu. (můžete směs vylepšit trochou kukuřičného škrobu, nebo Kuzu, lehce ji zahustíte)
Na talíř položte teplou palačinku, nasypte směs, zabalte a zapíchněte párátko - jako zajištění proti rozbalení. Zasypte podle chuti naklíčenou řeřichou. Budete spokojeni - žaludek i oči.


 


 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.