Kroupy s kukuřicí a velkými fazolemi

recept obsahuje: ječné kroupy, červenou cibuli, olej, sůl, vařenou kukuřici, vařené fazole, ředkvičky, pažitku. Suroviny nakoupíte výhodně v našem obchodě, po registraci dostanete slevu.

 


Uvařte si předem kukuřici, kroupy a fazole. Fazole vařte s bazalkou, nebo saturejkou, můžete si je uvařit do zásoby  do ledničky. Kukuřici vařím buď celou a zrníčka potom okrájím, nebo sušená zrna, když to není v létě. Konzervovanou zbytečně nepoužívám, je to na Vás. Tento recept zbožňuje můj 3 letý synek. Má rád "tuturůzu". U tohoto jídla je důležité, aby všechny hlavní ingredience byly dobře uvařené.
 Orestujte na oleji červenou cibilku, osolte. Přidejte vařené kroupy, s kukuřicí a fazolemi a provařte. Dochutit můžete i ume-octem. Ozdobte měsíčky ředkviček a nasekanou pažitkou.
Získáte výborný pokrm, který se navíc nekazí (chybí vařená zelenina), můžete ho udělat víc a nechat na druhý den, nebo k včeři, jako např. přílohu k pečené zelenině, aby byla změna. Někdy si tuto kaši udělám i jako přílohu k rybám. (i když pak je to ne příliš vhodná kombinace ke strávení)

 

tip: přidejte si na talíř kvašenou zeleninu, místo vody použijte zeleninový vývar
 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.