Sladké, kokosové, kváskové houstičky bez cukru

Recept obsahuje: žitný kvásek (žitná chlebová mouka, voda), pšeničná (špaldová) mouka hladká, sůl, rozinky, ječný slad, kokosový olej, strouhaný kokos
sladký recept je vhodný pro dietu slinivka, obsahuje pouzeječný slad a rozinky

Kváskové, kokosové houstičky s rozinkami nadchly celou mojí rodinu, hlavně děti. Slazené jsou pouze ječným sladem a rozinkami. Jsou pěkně vláčné a voní kokosem. Nevěřil jsem, že to bude dobré:-). Co je překvapivé, těsto jsem udělal ze žitné a pšeničné mouky v poměru (když vynechám počáteční kvásek) cca 50% žito a 50% pšenice, takže jsou to spíš dalamánky. Žitná mouka je chlebová. Kvásek rozmíchejte ve vodě s žitnou, chlebovou moukou, tentokrát jsem nechal kvasit přes noc. Upravil bych poměr žita a pšenice na žito 30% a pš. 70%, ale pokud máte polovinu prokvašeného žitného kvásku, nevadí vám chuť těsta, tak zase nečekáte tak dlouho na druhé kynutí ráno. Vyberte si něco mezi. Budu se držet poměrů, které byly použity. 50% žitného kvásku (nakrmte a odeberte ráno vzorek na příště). Vezměte stejnou váhu pšeničné mouky a vmíchávejte do žitného kvásku, až se to nedá míchat (příborovým nožem). Přidejte špetku soli, hrst rozinek, a 4 polévkové lžíce kokosového oleje na jeden malý plech houstiček. Kolik bylo těsta fakt nevím, byl to v podstatě odpadní materiál, odhadem 0,6 kg mouky. Přilijte a zapracujte asi 1 dcl vody. nechte dvě hodiny kvasit, potom použijte zbytek hladké mouky (kolik je potřeba) na zpracování rukama, to už vyobíte těsto jako žvýkačku, nechte ho ještě hodinu odpočinout a můžete vyrábět kuličky na plech. Pokud se vám s těstem ještě špatně dělá, namočte si ruce olejem. Kuličky se snažte dělat o stejné váze, dejte je na plech s mezerami mezi sebou, potřete vodou, posypte kokosem a nechte ještě hodinu (i víc) kynout. Vykynuté je strčte do horké trouby a po 15-20 minutách máte hotovo. Poslední třetinu času pečení je hlídejte, nenechte je ztmavnout příliš. Zlaté stačí, černý kokos, jako na fotce, je zbytečný. Pečení voní to jako blázen. Časy jsou hodně relativní, neřešte to až tak..

Pokud nemáte žitný kvásek, nechte si ho poslat ZDARMA K OBJEDNÁVCE (neposíláme v pátek)

Objednat nyní ZDARMA Sladké, kokosové, kváskové houstičky. Trochu připečené, přesto vláčné. Příště bych je zkusil ještě víc omastit.


 


Odběr receptů zdarma
Vstupte do e-shopu

Menu

Související


Kontakty

slinivkar.cz

kontakt

Tomáš Bláha
+420 777 807 124
obchod (zavináč) slinivkar.cz


e-shop

provozovatel :

PhDr. Zuzana Bláhová
Hostovlice 113,28562
IČ 038 101 35
obchod (a) slinivkar.cz

 Obchodní podmínky

Reklama

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.
Děkuji.